Bosch MSM4B670GB ErgoMaster Series 4 Hand Blender - Black
- Warranty 2 Years
- Manufacturer Guarantee2 years
- EAN4242005387953
Bosch MSM4B670GB ErgoMaster Series 4 Hand Blender - Black
Whatever ingredients you decide to blend, the MSM4B670GB from Bosch does it quickly and efficiently. With a fresh vacuum system included, your ingredients stay fresher for longer. Thanks to the 1000W motor, you’ll have enough power to process even the toughest ingredients. Featuring a lightweight ergonomic housing, pressure-controlled speed, and a range of accessories, this hand blender is the perfect kitchen companion.
Additional Information QuattroBlade: Ensures optimal cutting action and fine blending results – with AntiSplash function
Product Type Mixer
Dimensions + Weight
Depth 78 cm
Height 38.5000 cm
Shipping Depth 26.5000 cm
Shipping Height 36 cm
Shipping Weight 2.4000 kg
Shipping Width 20 cm
Weight 1.9000 kg
Width 57 cm
Design Elements
Colour Black
Colour Group Black
Product Type
Product Category Group SDA
Additional Information
Warranty/Guarantee
2 Year Warranty
Programmes + Functions
Control Type Dial
Number of Speed Settings 5
| Manufacturer | Bosch |
|---|---|
| Model Number | MSM4B670GB |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Mixer |
| Colour | Black |
| Product Dimensions | 38.5cm x 57cm x 78cm |
| Weight | 1.9 kg |
| Shipping Weight | 2.4 kg |
| Shipping Height | 36 cm |
| Shipping Width | 20 cm |
| Shipping Depth | 26.5 cm |
| Control Type | Dial |
| Depth | 78 cm |
| Additional Information | QuattroBlade: Ensures optimal cutting action and fine blending results - with AntiSplash function |
| Key Feature 2 | Powerful 1000W motor |
| Key Feature 1 | Fresh vacuum system |
| Key Feature 3 | Lightweight and ergonomic |
| Height (cm) | 38.5 cm |
| Features | Fresh vacuum system, Powerful 1000W motor, Lightweight and ergonomic |
| Expired Status | Yes |
| Is Soft Bundle | No |
| Is On Display | false |
| Discontinued Status | expired |


