Liebherr CND5204 59.7cm Fridge Freezer - White
- Warranty 2 Years
- Manufacturer Guarantee2 years
- EAN4016803090861
Liebherr CND5204 59.7cm Fridge Freezer - White
Built-in Water Heater No
Colour White
Colour Group White
Removable Door No
Storage Compartment No
Third Rack Installed No
White Goods Features
Adjustable Shelves Yes
Defrost Type No Frost
Digital Inverter Compressor No
Door Alarm Yes
Door Handles Recessed
Fast Freeze Yes
Interior Light Type LED
Multi Air Flow Technology Yes
No. Refrigerator Shelves 3
Number of Freezer Drawers 4
Number of Refrigerator Crispers 1
Number of Refrigerator Door Bins 2
Reversible Doors Yes
Dimensions + Weight
Depth 67.5000 cm
Height 185.5000 cm
Shipping Depth 76.7000 cm
Shipping Height 192.7000 cm
Shipping Weight 74.9000 kg
Shipping Width 61.5000 cm
Weight 69.7000 kg
Width 59.7000 cm
Installation Guide
Installation Type Freestanding
Suitable for Out Buildings No
Connectivity
Bluetooth No
Smart Connect Yes
Wi-Fi Yes
Safety Features
Child Lock No
Additional Information
Warranty/Guarantee 2 Year Guarantee
Efficiency + Standard
Climate Class SN/T
Energy Efficiency Class D
Noise Level 36 dB
Star Rating 4
Storage Period in Power Failure (hours) 20 hr
Load + Capacity
Freezing Capacity Per 24hrs (kg) 10 kg
Net Freezer Capacity 132 L
Net Refrigerator Capacity 187 L
Net Total Capacity 319 L
Product Type
Product Category Group White Goods
General
Additional Information Super Cool
Wi-fi + bluetooth connect with additional accessory
Features Easy Fresh
Duo Cooling
No Frost
Touch Display
Product Type Fridge Freezer
Display
Display Screen Type
Electronic Touch Control Display
| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Model Number | CND5204 |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Colour | White |
| Product Dimensions | 185.5cm x 59.7cm x 67.5cm |
| Removable Door | No |
| Reversible Doors | Yes |
| Noise Level | 36 dB |
| Net Refrigerator Capacity | 187 L |
| Net Total Capacity | 319 L |
| Net Freezer Capacity | 132 L |
| Multi Air Flow Technology | Yes |
| Number of Freezer Drawers | 4 |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 2 |
| Third Rack Installed | No |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 69.7 kg |
| Shipping Weight | 74.9 kg |
| Shipping Height | 192.7 cm |
| Shipping Width | 61.5 cm |
| Shipping Depth | 76.7 cm |
| Smart Connect | Yes |
| Storage Compartment | No |
| Storage Period in Power Failure (hours) | 20 hr |
| Suitable for Out Buildings | No |
| Split | 50/50 |
| Star Rating | 4 |
| Display Type | Electronic Touch Control Display |
| Door Handles | Recessed |
| Door Alarm | Yes |
| Defrost Type | No Frost |
| Depth | 67.5 cm |
| Digital Inverter Compressor | No |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Additional Information | Super Cool , Wi-fi & bluetooth connect with additional accessory |
| Climate Class | SN/T |
| Child Lock | No |
| Bluetooth | No |
| Built-in Water Heater | No |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Freestanding |
| Key Feature 1 | Easy Fresh |
| Height (cm) | 185.5 cm |
| Fast Freeze | Yes |
| Features | Easy Fresh, Duo Cooling , No Frost , Touch Display |
| Freezing Capacity Per 24hrs (kg) | 10 kg |
| Energy Rating | D |
| Expired Status | Yes |
| Is Soft Bundle | No |
| Is On Display | true |
| Discontinued Status | expired |



