NEFF N23TS29N0 30cm2 Burner Gas Domino Hob - Black
- Warranty 1 Year
- ColourBlack
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN4242004268741
The Neff N23TS29N0 Domino Hob is a sleek and modern addition to any kitchen. This hob is designed to be built into your countertop, giving your kitchen a seamless and stylish look.
Key features of the Neff N23TS29N0 Domino Hob include:
- Induction technology for fast and efficient cooking
- Touch control panel for easy operation
- Power boost function for quick heating
- Timer function for precise cooking
- Child lock for added safety
| Manufacturer | Neff |
|---|---|
| Colour | Black |
| Model Number | N23TS29N0 |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Hob |
| Colour | Black |
| Colour Group | Black |
| Product Range | Gas Hobs |
| Product Dimensions | 4.7cm x 30.6cm x 54.6cm |
| Pan Supports | Yes |
| Number of Cooking Elements | 2 |
| Number of Power Levels | 9 |
| Width | 30.6 cm |
| Weight | 6.7 kg |
| Shipping Weight | 7.8 kg |
| Shipping Height | 19 cm |
| Shipping Width | 40 cm |
| Shipping Depth | 65 cm |
| Cooking Element Type | Gas |
| Cooking Element 2 Power | Centre Rear up to 2.8 kW |
| Cooking Element 1 Power | Centre Front up to 1.9 kW |
| Control Type | Dial |
| Depth | 54.6 cm |
| Key Feature 2 | Ceramic glass surface |
| Key Feature 1 | FlameSelect |
| Features | FlameSelect, Ceramic glass surface, Sword knobs |
| Height | 4.7 cm |
| Flame Safety Device | Yes |
| Expired Status | Yes |
| Is Soft Bundle | No |
| Is On Display | false |
| Discontinued Status | expired |

