Zanussi ZHRN640K Ceramic Hob with Dial Controls
- Warranty 1 Year
- ColourBlack
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN7332543712168
Zanussi 4 Zone Ceramic Hob (ZHRN640K)
The smooth ceramic hob is easy to clean. The completely flat surface can be wiped down once cool, and you don't need to think about any specialist equipment.
RESIDUAL HEAT INDICATORS
The hob's residual heat indicators clearly show if the hob is still warm after you're finished cooking.
CHILD-SAFE CONTROL KNOBS
As an added safety feature, the hob's control knobs are positioned on the side. So they're kept out of children's reach.
- Hobs Dimensions : 590x520mm
- Aperture dimensions HxWxD : 38x560x490mm
- Radius cutting : 5
- Dial : 2300W/210mm
- Rear - Power/Diameter : 1200W/145mm
- Right front - Power/Diameter : 1200W/145mm
| Specification | |
| Surface | Wipe clean ceramic hob surface |
| Residual heat indicators | This safety feature visually indicates when residual heat is left on the hob surface. |
| Controls | Side rotary controls |
| Performance | |
| Dial | 2300W/210mm |
| Rear - Power/Diameter | 1200W/145mm |
| Right front - Power/Diameter | 1200W/145mm |
| Right rear - Power/Diameter | 1800W/180mm |
| Installation | |
| Hobs Dimensions | 590x520 |
| Aperture dimensions HxWxD in mm | 38x560x490 |
| Radius cutting | 5 |
| Other | |
| Product number (PNC) | 949 492 388 |
| Led Colour | Red |
| Manufacturer | Zanussi |
|---|---|
| Colour | Black |
| Model Number | ZHRN640K |
| Expired Status | Yes |
| Is Soft Bundle | No |
| Is On Display | false |
| Discontinued Status | expired |

